روغن زیتون و سکته مغزی

بر اساس تحقیقی که در مجله آنلاین نورولوژی منتشر شده، مصرف منظم روغن زیتون می تواند از سکته مغزی، بخصوص در افراد بالای 65 سال، پیشگیری کند.

محققان مصرف روغن زیتون در 7،625 سالمند فرانسوی را که هیچ سابقه سکته مغزی نداشتند طی پنج سال مورد مطالعه قرار دادند. افرادی که بیشترین میزان روغن زیتون را در پخت و پز و همچنین به همراه سالاد و نان مصرف می کردند، 41% کمتر از کسانی که اصلاٌ روغن زیتون مصرف نمی کردند در معرض خطر سکته مغزی شناسایی شدند.

خلاصه کلام اینکه در هنگام آشپزی، مصرف روغن زیتون را برای بهبود سلامتی و طعم و مزه غذا فراموش نکنید. افراد با مصرف زیاد یا متوسط روغن زیتون همچنین عمدتاً لاغر تر بوده و سطح تریگلیسیرین و کلسترول بد خونشان پایین تر بود.

روغن زیتون که دارای چربی تک اشباع نشده می باشد یک ماده اساسی در غذاهای مدیترانه ای بشمار می رود و آشپزی را با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابتی و بهبود سلامت روانی همراه می سازد.

کارشناسان و بازرسان فروشگاه اینترنتی مواد غذایی دات چین به شما این اطمینان را می دهند که روغن زیتون وارولا تمامی ویژگی های یک روغن زیتون با کیفیت، 100% طبیعی، و سالم را داراست.